Przejdź do treści

Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

j.wysocki
11.05.2022
Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

Średni wzrost stawki dla przewoźników w Unii Europejskiej wyniósł 7,3% (w ujęciu rocznym). Z ciekawości sprawdziliśmy, jaki wzrost stawki zanotowali nasi przewoźnicy… nasze stawki wzrosły o +21,95%.

Już siedem kwartałów z rzędu stawka dla przewoźników na Starym Kontynencie rośnie, chociaż w pierwszym kwartale 2022 roku zanotowaliśmy rekordowe wzrosty.

O ile w ostatnim kwartale 2021 wzrost plasował się na poziomie 3% (w ujęciu rocznym), obecnie przebija on poziom 7%. W połączeniu z wysokim popytem na usługi i małą podażą przewoźników, rynek ma bardzo dobre perspektywy na dalszy wzrost.

Co ciekawe, mimo rekordowych stawek za transport z Polski do Niemiec, wzrost stawki na trasach z kraju wciąż plasuje się poniżej średniej europejskiej na poziomie 6,1% w ujęciu rocznym.

W połączeniu z hegemonią polskiego transportu drogowego na europejskim rynku (obsługujemy ponad 20% rynku) łatwo o wniosek, że dużo bardziej opłaca się jeździć po Unii niż z Polski. Tak właśnie robimy w Mako TSL, dlatego nasi przewoźnicy mogą liczyć na więcej.

Powyższe dane to nasze podsumowanie raportu Road Freight Rate Development Benchmark autorstwa Transport Intelligence.

j.wysocki
11 maja 2022

Zobacz podobne wpisy

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk
23 kwietnia 2024

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

Transport – jak tu  go nie kochać?
14 marca 2024

Transport – jak tu go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023
02 lutego 2024

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

© Copyright 2024 - Mako TSL