Przejdź do treści

Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

j.wysocki
11.05.2022
Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

Średni wzrost stawki dla przewoźników w Unii Europejskiej wyniósł 7,3% (w ujęciu rocznym). Z ciekawości sprawdziliśmy, jaki wzrost stawki zanotowali nasi przewoźnicy… nasze stawki wzrosły o +21,95%.

Już siedem kwartałów z rzędu stawka dla przewoźników na Starym Kontynencie rośnie, chociaż w pierwszym kwartale 2022 roku zanotowaliśmy rekordowe wzrosty.

O ile w ostatnim kwartale 2021 wzrost plasował się na poziomie 3% (w ujęciu rocznym), obecnie przebija on poziom 7%. W połączeniu z wysokim popytem na usługi i małą podażą przewoźników, rynek ma bardzo dobre perspektywy na dalszy wzrost.

Co ciekawe, mimo rekordowych stawek za transport z Polski do Niemiec, wzrost stawki na trasach z kraju wciąż plasuje się poniżej średniej europejskiej na poziomie 6,1% w ujęciu rocznym.

W połączeniu z hegemonią polskiego transportu drogowego na europejskim rynku (obsługujemy ponad 20% rynku) łatwo o wniosek, że dużo bardziej opłaca się jeździć po Unii niż z Polski. Tak właśnie robimy w Mako TSL, dlatego nasi przewoźnicy mogą liczyć na więcej.

Powyższe dane to nasze podsumowanie raportu Road Freight Rate Development Benchmark autorstwa Transport Intelligence.

j.wysocki
11 maja 2022

Zobacz podobne wpisy

MAKO z najlepszą stawką na rynku
01 lipca 2022

MAKO z najlepszą stawką na rynku

Miesiąc temu weszliśmy na „duże”. Dzisiaj dla przewoźników z autami 13.6 mamy najwyższą stawkę 1,5 euro za KAŻDY kilometr po UE, kasę przelewamy 5 dni po skanach bez żadnego skonta. Twój biznes jest w trasie, my zajmiemy się resztą.

Jakimi autami może się pochwalić polska flota transportowa
29 czerwca 2022

Jakimi autami może się pochwalić polska flota transportowa

W Polsce zarejestrowanych jest niemal 3 mln samochodów ciężarowych. Z czego zdecydowana większość, bo aż 70%, to samochody tzw. „lekkie”, czyli o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 tony.

Czy branża TSL jest nasycona technologiami?
15 czerwca 2022

Czy branża TSL jest nasycona technologiami?

W 2021 roku w start-upy (czyli firmy technologiczne pracujące nad nowymi rozwiązaniami) transportowe inwestorzy wyłożyli 24,6 mld. dolarów… to dwa razy więcej, niż rok wcześniej! Nie jest to aż tak dziwne, bo pandemia przyspieszyła rozwój technologii w wielu dziedzinach.

© Copyright 2024 - Mako TSL