Przejdź do treści

Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

j.wysocki
11.05.2022
Stawki w MAKO TSL ponad 21% w górę!

Średni wzrost stawki dla przewoźników w Unii Europejskiej wyniósł 7,3% (w ujęciu rocznym). Z ciekawości sprawdziliśmy, jaki wzrost stawki zanotowali nasi przewoźnicy… nasze stawki wzrosły o +21,95%.

Już siedem kwartałów z rzędu stawka dla przewoźników na Starym Kontynencie rośnie, chociaż w pierwszym kwartale 2022 roku zanotowaliśmy rekordowe wzrosty.

O ile w ostatnim kwartale 2021 wzrost plasował się na poziomie 3% (w ujęciu rocznym), obecnie przebija on poziom 7%. W połączeniu z wysokim popytem na usługi i małą podażą przewoźników, rynek ma bardzo dobre perspektywy na dalszy wzrost.

Co ciekawe, mimo rekordowych stawek za transport z Polski do Niemiec, wzrost stawki na trasach z kraju wciąż plasuje się poniżej średniej europejskiej na poziomie 6,1% w ujęciu rocznym.

W połączeniu z hegemonią polskiego transportu drogowego na europejskim rynku (obsługujemy ponad 20% rynku) łatwo o wniosek, że dużo bardziej opłaca się jeździć po Unii niż z Polski. Tak właśnie robimy w Mako TSL, dlatego nasi przewoźnicy mogą liczyć na więcej.

Powyższe dane to nasze podsumowanie raportu Road Freight Rate Development Benchmark autorstwa Transport Intelligence.

j.wysocki
11 maja 2022

Zobacz podobne wpisy

6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych
11 października 2024

6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych

Udział w targach branżowych to częsty element strategii marketingowej i sprzedażowej wielu firm z różnych branż, w tym transportowej. Targi oferują unikalną okazję do nawiązania kontaktów, prezentacji swoich usług oraz zdobywania cennych informacji o rynku.

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?
26 września 2024

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?

Zima to wyjątkowy czas w branży transportowej, nie tylko zresztą bezpośrednio w okresie przedświątecznym. Wzrastający popyt na przewóz towarów związany ze wzrostem sprzedaży i konsumpcji, który towarzyszy świętom w końcówce roku, ogranicza dostępność pojazdów.

Czego możemy się spodziewać po rynku transportu drogowego w drugiej połowie 2024 roku?
16 września 2024

Czego możemy się spodziewać po rynku transportu drogowego w drugiej połowie 2024 roku?

Rynek transportu drogowego, zarówno w Polsce, jak i na świecie, przechodzi w drugiej połowie 2024 roku przez dynamiczne zmiany, wynikające z globalnych megatrendów, zmian regulacyjnych oraz rosnących oczekiwań społecznych i środowiskowych. Wpływ na branżę mają zarówno czynniki gospodarcze, jak i rozwój nowych technologii.

© Copyright 2024 - Mako TSL