Przejdź do treści

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

j.wysocki
23.04.2024
Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

W pierwszym sezonie formowaliśmy trzon drużyny. Każdy, kto miał chęci, dostawał minuty na placu boju oraz wsparcie bardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny. A przede wszystkim dostawał również możliwość weryfikacji własnych umiejętności koszykarskich. Debiutancki sezon był udany – utrzymaliśmy się na pozycji wyjściowej II Ligi mimo kontuzji jednego z kluczowych zawodników, a frekwencja była zadowalająca zarówno na meczach, jak i treningach.

W drugim sezonie przygody z 3lk nasza drużyna otrzymała wsparcie w postaci nowej osoby w firmie – Szymona. Jego bogate koszykarskie CV z miejsca zapewniło odczuwalny wzrost jakości granej przez nasz koszykówki. Choć nie była to jedyna osoba, która sprawiła, że #MakoTSLteam weszło na wyższe obroty. Każdy zawodnik nabrał doświadczenia i lepszej decyzyjności, znał swoją rolę na parkiecie. Dzięki temu nasza gra stała się bardziej uporządkowana i defensywna, co przełożyło się na mniejszą ilość traconych punktów. Rundę zasadniczą skończyliśmy tylko z jedną porażką!

Kolejna nowa twarz w zespole dodała powiewu świeżości. Michał, bo o nim mowa, zwiększył naszą skuteczność po obu stronach parkietu i dołożył szybkość do naszego stylu gry…
co było kluczowe, przy naszym siedzącym trybie codziennej pracy.

Do playoffs przystąpiliśmy z chęcią zagarnięcia złota! Pierwsza runda poszła nam gładko. Drugi dwumecz otworzyliśmy wygraną, jednak nasz rywal w kolejnym starciu rozegrał niemalże perfekcyjny mecz i odrobił deficyt punktowy. Pozostała nam walka o brąz.

Mecz o trzecie miejsce od początku był wyrównany. Jego losy ważyły się do ostatniej sekundy meczu. Wtedy, w iście filmowy sposób, wpadł do kosza nasz rzut za 3 pkt. – równo z syreną kończącą mecz! Dało nam to zwycięstwo i awans do I Ligi 3lk.

Trzeci sezon w 3lk, nasz pierwszy w I Lidze, trwa. Poziom sportowy diametralnie różni się od poprzednich rozgrywek – wciąż czekamy na pierwsze zwycięstwo mimo pięciu meczów za nami. Niech ten wyniki nie zwodzi; wszystkie były wyrównane a różnice punktowe minimalne. Pierwsza liga to właśnie miejsce dla #MakoTSLteam. Z meczu na mecz jesteśmy lepsi i to cieszy mnie najbardziej.

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych poczynań oraz kibicowania MAKO TSL TEAM!

j.wysocki
23 kwietnia 2024

Zobacz podobne wpisy

Transport – jak tu  go nie kochać?
14 marca 2024

Transport – jak tu go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023
02 lutego 2024

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

Co było, co będzie – perspektywy  dla Grupy MAKO TSL
22 stycznia 2024

Co było, co będzie – perspektywy dla Grupy MAKO TSL

Styczeń to czas podsumowań – rok 2023 za nami, w rok 2024 weszliśmy w typowym dla nas stylu zmian i rozwoju. Zapytaliśmy więc Mariusza Bałaja, Prezesa MAKO TSL, i Łukasza Makurata, Dyrektora Handlowego, jak z ich perspektywy wyglądał rok miniony i czego w Grupie MAKO TSL możemy się spodziewać w obecnym.

© Copyright 2024 - Mako TSL