Przejdź do treści

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

j.wysocki
15.06.2023
Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

W czerwcu 2023 r. Mariusz Bałaj, prezes Grupy MAKO TSL, miał okazję ogłosić, że największym przewoźnikiem w naszej flocie jest… MAKO TSL. A dokładniej nasza spółka odpowiedzialna za flotę własną, czyli Trucks Hire. Dzisiaj, na przykładzie właśnie naszej floty pokazujemy Wam, jaka praca stoi za wypuszczeniem w trasę każdego nowego auta dostosowanego do międzynarodowego transportu drogowego.

Cała przygoda z własną flota zaczyna się od jej zakupu. Sam zakup busa nie różni się praktycznie niczym od zakupu pojazdu osobowego. Wybieramy jednostkę napędową, dobieramy dodatki i czekamy na termin odbioru wyczekiwanego pojazdu.

W tym miejscu można uznać, że wszystkie czynności związane z zakupem pojazdu osobowego są zakończone – pozostaje wsiadać i jeździć (poza krótką wizytą w urzędzie celem zarejestrowania/przerejestrowania auta). W przypadku busa cała zabawa dopiero się rozpoczyna.

Każdy samochód musi zostać wyposażony w dodatkowe akcesoria związane z zabezpieczeniem ładunków. Musi także posiadać system lokalizacji GPS, co wiąże się z wizytą montera z zewnętrznej firmy. Każdą zabudowę należy otworzyć i zmierzyć, a w przypadku regulowanej wysokości również podnieść dach i go zmierzyć.

Gdy dorzucimy do kompletu badanie VAT, kartę DKV, kartę płatniczą, ubezpieczenie, upoważnienie do użytkowania pojazdu poza granicami kraju, wypis z licencji, komplet nowych europalet a także pełny, 110 litrowy bak paliwa – możemy uznać, że samochód jest gotowy do jazdy.

Niby gotowy do jazdy ale, jak wiadomo, samochód bez kierowcy nie pojedzie… a przynajmniej jeszcze nie dziś. Dlatego też auto przygotowywane do wyjazdu rozpoczyna również proces rekrutacji na stanowisko kierowcy. Jeśli kierowca wykonywał wcześniej identyczną pracę, to jest to poniekąd czysta formalność – podpisanie umowy, przedstawienie zasad, rozpoczęcie współpracy.
W przypadku, gdy nasz kandydat nie miał styczności z transportem międzynarodowym – proces szkolenia wydłuża się. Jednakże jesteśmy na to bardzo dobrze przygotowani, a dzięki materiałom, które otrzymują kierowcy, jesteśmy w stanie znacznie skrócić ten proces.

Oczywiście teoria teorią, a praktyka praktyką – prawdziwa przygoda zarówno auta, jak i kierowcy rozpoczyna się na pierwszym rozładunku poza granicami kraju! W ten właśnie sposób przygodę z transportem drogowym rozpoczynał każdy z naszych ponad stu trzydziestu aut.

j.wysocki
15 czerwca 2023

Zobacz podobne wpisy

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu poważnym utrudnieniem w transporcie drogowym towarów
12 lipca 2024

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu poważnym utrudnieniem w transporcie drogowym towarów

Pod koniec lipca w Paryżu rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie. Igrzyska, które będą miały ogromny wpływ nie tylko na codzienne życie mieszkańców, ale także funkcjonowanie gospodarki – w tym na transport towarów. Problemy związane z transportem drogowym podczas Olimpiady mogą znacząco wpłynąć na efektywność dostaw.

Wiosenny Challange Sportowy MAKO TSL 2024 za nami
20 czerwca 2024

Wiosenny Challange Sportowy MAKO TSL 2024 za nami

Wyzwania sportowe na dobre przyjęły się wśród #MakoTSLteam. Wraz z pierwszymi dniami lata zakończyliśmy kolejny sezon intensywnego kręcenia kilometrów… naprawdę intensywnego kręcenia kilometrów! Tej wiosny 110 osób podjęło rękawicę i wzięło udział w naszym wyzwaniu.

Mateusz „Don Diego” Kubiszyn po raz kolejny w #MakoTSLteam
31 maja 2024

Mateusz „Don Diego” Kubiszyn po raz kolejny w #MakoTSLteam

Niezmiernie miło zakomunikować nam przedłużenie współpracy z Mateuszem Don Diego Kubiszynem. To partnerstwo, które rozpoczęło się w 2022 roku, okazało się niezwykle owocne i będzie kontynuowane przez kolejne lata.

© Copyright 2024 - Mako TSL