Przejdź do treści

Transport – jak tu go nie kochać?

j.wysocki
14.03.2024
Transport – jak tu  go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Wtedy to obstawialiśmy auta 13.6 za 1,5€/km (pusty i pełny!) i “coś” nam z tego jeszcze zostawało. W styczniu 2023 stawka wynosiła już 1,2€/km, kolejny miesiąc przyniósł obniżkę o 10 centów. Po optymistycznej wiośnie przyszło lato i tak w sierpniu 2023 stawka spadła do 1,05€/km. Te wahania najlepiej obrazują gospodarczy dołek, z jakim zmaga się ostatnio Europa. Co więcej, na razie nie wygląda na to, żeby szybko miała z niego wyjść.

Jakby tego było mało, w grudniu 2023 Niemcy bez specjalnych subtelności poinformowały świat, że potrzebują pieniędzy na remont kolei i podniosły opłaty drogowe dla ciężarówek… o 86% za każdy km. Ich sąsiedzi z Austrii nie pozostali im dłużni i mimo posiadania najdroższych w tamtym okresie autostrad dla aut ciężarowych w Europie, również zarządzili wzrost opłat drogowych. A doskonale wiemy, że zima to nigdy nie był najlepszy czas na negocjacje stawek z Klientami.

Jednak nie mogliśmy zostawić naszych Przewoźników na lodzie, dlatego też wzięliśmy część tych kosztów na siebie i od grudnia do podstawowych stawek dorzuciliśmy 10 centów za km “bonusu” za jazdę po Niemczech. Od stycznia taki sam “bonus” otrzymują auta jeżdżące po Austrii.

Mimo wszystko w 2023 nie zrezygnowaliśmy z rozwoju. Idąc pod prąd, na przekór konkurencji i rynkowi, zainwestowaliśmy solidne środki w pozyskanie aut i powiększenie ekipy o nowe osoby. Skoro już o nich mowa… przecież każdy wie, że MAKO TSL ludźmi stoi! W kwietniu 2023 ruszyła grupa szkoleniowa, w lipcu po raz kolejny złożyliśmy taką grupę.

Jeżeli chodzi o przyszłość i dalsze kroki w roku 2024, to na pewno chcemy pracować nad bazą stałych Klientów pozyskanych przez naszych ludzi. W efekcie FTL, wzorem “busiarskiego” MAKO TSL, uniezależni się od giełdowych dołków, których ostatnio mamy zdecydowanie zbyt wiele. Pomoże nam w tym również zwerbowana grupa nowych spedytorów, którzy zaczną pracę w połowie maja. Wesprą oni fundament MAKO TSL FTL, czyli najbardziej doświadczonych spedytorów.

Jak więc widzicie rynek nas nie rozpieszcza, ale dzięki intensywnej pracy oraz ciągłemu rozwojowi jesteśmy w stanie iść na przód i pozytywnie patrzeć w przyszłość, kiedy nasza konkurencja martwi się, jak przetrwać kolejny dzień!

j.wysocki
14 marca 2024

Zobacz podobne wpisy

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk
23 kwietnia 2024

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023
02 lutego 2024

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

Co było, co będzie – perspektywy  dla Grupy MAKO TSL
22 stycznia 2024

Co było, co będzie – perspektywy dla Grupy MAKO TSL

Styczeń to czas podsumowań – rok 2023 za nami, w rok 2024 weszliśmy w typowym dla nas stylu zmian i rozwoju. Zapytaliśmy więc Mariusza Bałaja, Prezesa MAKO TSL, i Łukasza Makurata, Dyrektora Handlowego, jak z ich perspektywy wyglądał rok miniony i czego w Grupie MAKO TSL możemy się spodziewać w obecnym.

© Copyright 2024 - Mako TSL