Przejdź do treści

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

j.wysocki
15.06.2023
Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

W czerwcu 2023 r. Mariusz Bałaj, prezes Grupy MAKO TSL, miał okazję ogłosić, że największym przewoźnikiem w naszej flocie jest… MAKO TSL. A dokładniej nasza spółka odpowiedzialna za flotę własną, czyli Trucks Hire. Dzisiaj, na przykładzie właśnie naszej floty pokazujemy Wam, jaka praca stoi za wypuszczeniem w trasę każdego nowego auta dostosowanego do międzynarodowego transportu drogowego.

Cała przygoda z własną flota zaczyna się od jej zakupu. Sam zakup busa nie różni się praktycznie niczym od zakupu pojazdu osobowego. Wybieramy jednostkę napędową, dobieramy dodatki i czekamy na termin odbioru wyczekiwanego pojazdu.

W tym miejscu można uznać, że wszystkie czynności związane z zakupem pojazdu osobowego są zakończone – pozostaje wsiadać i jeździć (poza krótką wizytą w urzędzie celem zarejestrowania/przerejestrowania auta). W przypadku busa cała zabawa dopiero się rozpoczyna.

Każdy samochód musi zostać wyposażony w dodatkowe akcesoria związane z zabezpieczeniem ładunków. Musi także posiadać system lokalizacji GPS, co wiąże się z wizytą montera z zewnętrznej firmy. Każdą zabudowę należy otworzyć i zmierzyć, a w przypadku regulowanej wysokości również podnieść dach i go zmierzyć.

Gdy dorzucimy do kompletu badanie VAT, kartę DKV, kartę płatniczą, ubezpieczenie, upoważnienie do użytkowania pojazdu poza granicami kraju, wypis z licencji, komplet nowych europalet a także pełny, 110 litrowy bak paliwa – możemy uznać, że samochód jest gotowy do jazdy.

Niby gotowy do jazdy ale, jak wiadomo, samochód bez kierowcy nie pojedzie… a przynajmniej jeszcze nie dziś. Dlatego też auto przygotowywane do wyjazdu rozpoczyna również proces rekrutacji na stanowisko kierowcy. Jeśli kierowca wykonywał wcześniej identyczną pracę, to jest to poniekąd czysta formalność – podpisanie umowy, przedstawienie zasad, rozpoczęcie współpracy.
W przypadku, gdy nasz kandydat nie miał styczności z transportem międzynarodowym – proces szkolenia wydłuża się. Jednakże jesteśmy na to bardzo dobrze przygotowani, a dzięki materiałom, które otrzymują kierowcy, jesteśmy w stanie znacznie skrócić ten proces.

Oczywiście teoria teorią, a praktyka praktyką – prawdziwa przygoda zarówno auta, jak i kierowcy rozpoczyna się na pierwszym rozładunku poza granicami kraju! W ten właśnie sposób przygodę z transportem drogowym rozpoczynał każdy z naszych ponad stu trzydziestu aut.

j.wysocki
15 czerwca 2023

Zobacz podobne wpisy

Sportowy Duch MAKO TSL – jak wspieramy pasję naszych Pracowników do sportu
31 października 2024

Sportowy Duch MAKO TSL – jak wspieramy pasję naszych Pracowników do sportu

W MAKO TSL wiemy, że sport to coś więcej niż hobby – to sposób na życie, który uczy wytrwałości, rozwija zdrową rywalizację i pomaga budować zgrany zespół. Pasja do aktywności fizycznej łączy naszych pracowników i staje się ważnym elementem naszej firmowej kultury.

6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych
11 października 2024

6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych

Udział w targach branżowych to częsty element strategii marketingowej i sprzedażowej wielu firm z różnych branż, w tym transportowej. Targi oferują unikalną okazję do nawiązania kontaktów, prezentacji swoich usług oraz zdobywania cennych informacji o rynku.

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?
26 września 2024

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?

Zima to wyjątkowy czas w branży transportowej, nie tylko zresztą bezpośrednio w okresie przedświątecznym. Wzrastający popyt na przewóz towarów związany ze wzrostem sprzedaży i konsumpcji, który towarzyszy świętom w końcówce roku, ogranicza dostępność pojazdów.

© Copyright 2024 - Mako TSL