Przejdź do treści

Nowe diamenty w naszym zespole i jak je szlifujemy

j.wysocki
06.12.2023
Nowe diamenty  w naszym zespole i jak je szlifujemy

Na rynku wyróżnia nas kilka aspektów – jednym z nich jest nasze podejście do przygotowania nowych spedytorów do pracy w branży transportowej. Akademia MAKO TSL przeszła w 2023 roku kilka modyfikacji pod kątem operacyjnym.

Do najważniejszych zmian w naszej Akademii zaliczyć można włączenie w kurs szkoleniowy naszego autorskiego oprogramowania. Sztandarowy projekt cyfryzacji na dobre zagościł w naszej codziennej pracy, w związku z czym nowe grupy #MakoTSLteam przechodzą przeszkolenie w jego obsłudze już na początku ścieżki zawodowej w transporcie. Po informacji zwrotnej, jaką otrzymaliśmy widać, że osoby szkolone pozytywnie podeszły do rozwijanej aplikacji.

Drugą dużą zmianą było wprowadzenie praktycznych aspektów już na pierwszych szkoleniach dzięki wykorzystaniu naszej własnej floty busów, którą posiadamy w Grupie MAKO TSL w ramach spółki Trucks Hire. Przez cały tok szkolenia liczą się dla nas praktyczne umiejętności i rozwój kompetencji oparty o pracę “na żywym materiale”, a własna flota pozwala nam zminimalizować ryzyko szkoląc nowych pracowników od początku właśnie w ten sposób.

W 2023 roku przeprowadziliśmy szereg rekrutacji do działu busów, po których do grup szkoleniowych dołączyło 38 osób. Z nich 32 spedytorów pomyślnie ukończyło naszą Akademię, a 30 osób pracuje z nami do dnia dzisiejszego. Szczególnie gratulujemy trójce, która już uzyskała awans na Starszego Spedytora!

W 2024 roku nie planujemy wcale zwalniać z rozwojem naszej Akademii. Już teraz pracujemy nad kilkoma zmianami w materiałach szkoleniowych, które pomogą jeszcze bardziej zredukować ilość czasu poświęconego w trakcie szkolenia na teorię na korzyść większej ilości godzin spędzonych na pracy praktycznej – czyli tak zwanego obstawiania busów. Liczymy, że planowane przez nas zmiany pomogą jeszcze lepiej i szybciej przygotować nowych spedytorów do pracy, dzięki czemu będą oni mogli rozpocząć właściwą pracę nawet o miesiąc szybciej.

j.wysocki
06 grudnia 2023

Zobacz podobne wpisy

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk
23 kwietnia 2024

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

Transport – jak tu  go nie kochać?
14 marca 2024

Transport – jak tu go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023
02 lutego 2024

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

© Copyright 2024 - Mako TSL