Przejdź do treści

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

j.wysocki
02.02.2024
Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

Pomysł na nasze zmagania urodził się spontanicznie. Został on po części zgłoszony przez zespół MAKO TSL, po części natomiast podsunięty przez Mateusza Don Diego Kubiszyna. Dość powiedzieć, że spotkał się z bardzo szerokim zainteresowaniem, bo po wstępnym rozeznaniu zgłosiło się aż 40 osób. By w praktyce przetestować Wasze chęci oraz możliwości techniczne lokalu, który upatrzyliśmy na nasze zmagania, w marcu odbył się turniej rozgrzewkowy. Zarówno frekwencja (22 osoby grające plus kibice), jak i poziom integracji potwierdziły wszystkie przypuszczenia – seria FIFA MAKO Cup 2023 została powołana do życia.

Ligę ułożyliśmy w systemie drużynowym, a turnieje rozgrywaliśmy eliminacyjnie z losowymi parami bądź (przy niższej frekwencji) każdy na każdego. Łącznie z turniejem rozgrzewkowym, zaliczyliśmy w tym sezonie siedem spotkań z FIFĄ. W trakcie sezonu wykrystalizował się zresztą przyjęty do dziś system: trening z Don Diego w czwartek i FIFA w piątek, który bardzo dobrze się sprawdza i sprawia, że regularnie łączymy integrację sportową z tą bardziej chillową.

W tym miejscu warto też dodać, że miejscówka w Kinguin Esports Lounge bardzo nam zagrała – oferuje bardzo dużo swobody, przestrzeni i wsparcie profesjonalnego zespołu techniczno-barowego… Testy innych lokali udowodniły zresztą, że to chyba najlepsze miejscówka do grania w Trójmieście.

Organizacja organizacją, ale ten cykl nie nazywa się FIFA MAKO “Casual Play” tylko “Cup”, więc przejdźmy do tego, co wielu lubi najbardziej – (e)sportowej rywalizacji. W właściwej lidze udział wzięły 32 osoby, a do rankingu zaliczyliśmy 6 turniejów. Top 3 tego sezonu wygląda następująco:

  1. Tomasz Kiełbasiński i Arkadiusz Wansel – 97 pkt.
  2. Dawid Robalewski i Kacper Haberka – 59 pkt.
  3. Patryk Klajda i Łukasz Cynkiel – 57 pkt.

Pierwsze miejsce zdominowane z mocną przewagą punktową – ale już o pozostałe pozycje na podium była ostra rywalizacja!

Co najmniej jeden akapit należy się historii zwycięzców cyklu, bo… zagrali oni razem w zasadzie przez przypadek. Zarówno Tomek, jak i Arek zgłosili się do ligi z innymi osobami w parze, natomiast na pierwszym spotkaniu grało im się tak dobrze, że już do końca wspólnie dominowali na spotkaniach z FIFĄ. Ze wszystkich rozegranych turniejów tylko dwa razy nie byli na pierwszym miejscu (za każdym razem na podium), natomiast ze wszystkich rozegranych spotkań przegrali zaledwie cztery mecze!

Pozostałym drużynom, tym na podium w szczególności ale również innym, należą się gratulacje za podjęcie wyzwania i stanięcie w szranki o tytuł. Poziom reprezentowany przez niektóre drużyny był naprawdę wysoki, ale nawet mimo porażek wszyscy dobrze się bawili.

Kończąc podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023 nie sposób nie wspomnieć o kolejnym sezonie. Jak już wiecie, treningi z Don Diego wracają, więc i FIFA jak najbardziej wraca. Spotkanie lutowe traktujemy rozgrzewkowo, ale od marca wracamy w klasycznym formacie – trening z Don Diego w czwartek oraz turniej FIFA MAKO Cup 2024 w piątek.

 

 

j.wysocki
02 lutego 2024

Zobacz podobne wpisy

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk
23 kwietnia 2024

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

Transport – jak tu  go nie kochać?
14 marca 2024

Transport – jak tu go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Co było, co będzie – perspektywy  dla Grupy MAKO TSL
22 stycznia 2024

Co było, co będzie – perspektywy dla Grupy MAKO TSL

Styczeń to czas podsumowań – rok 2023 za nami, w rok 2024 weszliśmy w typowym dla nas stylu zmian i rozwoju. Zapytaliśmy więc Mariusza Bałaja, Prezesa MAKO TSL, i Łukasza Makurata, Dyrektora Handlowego, jak z ich perspektywy wyglądał rok miniony i czego w Grupie MAKO TSL możemy się spodziewać w obecnym.

© Copyright 2024 - Mako TSL