Przejdź do treści

Biegnij MAKO TSL, biegnij! Start w trójmiejskim Runmageddonie

j.wysocki
30.03.2023
Biegnij MAKO TSL, biegnij! Start w trójmiejskim Runmageddonie

Rumageddon – ekstremalny bieg z przeszkodami, impreza organizowana cyklicznie dla prawdziwych twardzieli i twardzielek. W klasycznej formule to 12 kilometrów dystansu, na którym uczestnicy muszą się wspinać, czołgać, pływać, czy siłować. W marcu #MakoTSLteam pierwszy raz wystartował w Runmageddonie organizowanym w gdyńskich Kolibkach.

Sam pomysł na Runmageddon był spontaniczny i oddolny. Jedno rzucone hasło i od razu działanie, zbieranie chętnych. Tych było zresztą dość sporo, finalnie w naszym zespole pobiegło siedem osób.

Dzień biegu zaczynał się okropnie – zimno, lekki deszcz oraz masa błota. Było jednak za późno żeby się wycofywać. Wszystko zaczęło się od grupowej rozgrzewki. Warto dodać, że klimat był świetny! Tłum ludzi, którzy zaraz wejdą do lodowatej wody, muzyka i osoba przygotowująca do startu skandująca hasła przez mikrofon. Po dłuższej chwili każdy dostał worek z piachem i się zaczęło.

Nasz zespół od razu czekało wejście do zatoki po kolana – to był mocny szok… ale było za późno, żeby się wycofać. Sam marsz w wodzie był długi, ale to była dopiero zapowiedź tego, co organizatorzy zgotowali dalej. Czekały kolejne przeszkody: drążki, opony, liny, kałuże z oponami i wodą, zasieki z drutem kolczastym i wiele więcej.

 

Wyróżniało się hasło, które krzyczał jeden z sędziów przy przeszkodach: PRZECIEŻ SAMI ZAPŁACILIŚCIE ŻEBY TU BYĆ WIEC CZEMU NIE BIEGNIECIE? Właściwie to miał rację. Po zakończonym biegu, mimo wyraźnego zmęczenia na twarzach, ubraniach przemoczonych lodowatą wodą i błotem i mokrych widać było szerokie uśmiechy. Na koniec wspólnie padło hasło: było warto!

Wszystko wskazuje zresztą na to, że debiut #MakoTSLteam był pięknym początkiem historii naszej ekipy w zmaganiach z serii Runmageddonu – już 9-10 września kolejna edycja biegu w Trójmieście, na którym na pewno nas nie zabraknie!

j.wysocki
30 marca 2023

Zobacz podobne wpisy

Wiosenne wyzwanie sportowe… pokonane!
15 lipca 2023

Wiosenne wyzwanie sportowe… pokonane!

Sport jest mocno zaszyty w kulturę MAKO TSL, a zdrowa rywalizacja jest w naszej krwi. Mamy na to wiele przykładów, a jednym z nich są kolejne edycje Wiosennego Challangu Sportowego.

ekoMAKO TSL – nasze działania pro-ekologiczne
07 lipca 2023

ekoMAKO TSL – nasze działania pro-ekologiczne

Transport drogowy nie kojarzy się z eko biznesem – dlatego musimy świadomie użytkować dostępne nam zasoby. Jesteśmy firmą, która ma spójną i przemyślaną strategię dążenia do ekologicznych zmian, małych i dużych.

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta
15 czerwca 2023

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

Na przykładzie floty Grupy MAKO TSL pokazujemy, jaka praca stoi za wypuszczeniem w trasę każdego nowego auta w transporcie drogowym miedzynarodowym.

© Copyright 2024 - Mako TSL