Przejdź do treści

Spedycja międzynarodowa

tamago
14.02.2022
Spedycja międzynarodowa

Jak tłumaczyliśmy w ostatnim wpisie, spedycja w głównej mierze polega na zorganizowaniu transportu do przewozu towarów. Nasz zespół ponad 100 spedytorów każdego dnia organizuje przewozy, kompletuje dokumenty i dostarcza towary na czas. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie znajomość specyfiki i przepisów krajów, w których pracujemy.

Za bezproblemowy transport towarów na terenie całej Europy w MAKO TSL odpowiada zespół spedytorów Nasi pracownicy dobierają busa z odpowiednimi wymiarami i wyposażeniem (np. windą), zawierają umowy, sporządzają niezbędną dokumentację, a także dbają o kwestie ubezpieczeniowe. Musimy mieć nieustanny kontakt z kierowcami i dbać o przebieg podróży. Wszystko to przy jednoczesnym pilnowaniu lokalnych praw i ustalaniu szczegółów transportu w lokalnych językach – tak w skrócie można opisać pracę spedytora międzynarodowego.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty należy podkreślić, że współpraca z dużą i doświadczoną firmą spedycyjną daje szereg korzyści.

Po pierwsze, duża i różnorodna flota. Dzięki ponad 850 busom kontraktowym MAKO TSL jest w stanie zapewnić szybki transport do dowolnego miejsca w Europie Zachodniej. Większość przesyłek jesteśmy w stanie dostarczyć w ciągu 24 godzin!

Po drugie, duży i doświadczony zespół spedytorów. Mamy doświadczenie w transporcie różnych ładunków, dzięki czemu jesteśmy w stanie proponować najbardziej optymalne rozwiązania!

Po trzecie, świadomość środowiskowa. Transport jest niestety jedną z branż, które generują spore emisje CO2. W MAKO TSL podejmujemy działania mające na celu zmniejszyć negatywny wpływ naszych działań na środowisko. W jaki sposób? Więcej przeczytasz o tym w naszej misji środowiskowej 2025!

W transporcie zaufaj największym. Dołącz do grona zadowolonych klientów MAKO TSL.

tamago
14 lutego 2022

Zobacz podobne wpisy

Jak dużym kawałekiem tortu na rynku pracy jest branża transportu drogowego
20 maja 2022

Jak dużym kawałekiem tortu na rynku pracy jest branża transportu drogowego

Czy wiesz, że w branży transportu drogowego w Polsce pracuje około 750 tysięcy osób? Jako branża zatrudniamy 4,5% aktywnych zawodowo Polaków.

Transport, spedycja i logistyka – czym się różnią?
13 lutego 2022

Transport, spedycja i logistyka – czym się różnią?

Transport, spedycja, logistyka – te trzy słowa zwykle występują w zdaniu razem, oznaczając jeden z najważniejszych elementów gospodarki w kraju.

© Copyright 2022 - Mako TSL