Przejdź do treści

Coraz więcej szans na rozwój dla #MakoTSLteam

j.wysocki
12.10.2023
Coraz więcej szans na rozwój dla #MakoTSLteam

Rok 2023 w Grupie MAKO TSL to ciągły rozwój, w szczególności nastawiony na samodoskonalenie. Staramy się dawać z siebie wszystko, żeby zapewnić naszym pracownikom najwyższą jakość szkoleń zewnętrznych. Dzisiaj pora na podsumowanie tegorocznych starań w tym zakresie.

Styczeń – Liderzy i Kierownicy Administracji na Czele

W obecny rok weszliśmy na pełnym rozpędzie, organizując serię szkoleń skierowanych do naszych Team Leaderów i Kierowników Działów w Pionie Administracji. To był początek inspirującej podróży samodoskonalenia, którą odbywamy do dziś.

Kwiecień – Wiedza w Dziale Windykacji, Obciążeń i Reklamacji

Nasza dynamiczna ekipa Działu Windykacji, Obciążeń i Reklamacji skorzystała z okazji, uczestnicząc w szkoleniach dotyczących procedur i przepisów w transporcie. Uzyskana wiedza wpłynęła pozytywnie na świetne wyniki Działu.

Maj – Wrocław, Miejsce Inspiracji

Monika i Paweł z Działu Windykacji wybrali się do Wrocławia, aby uczestniczyć w konferencji „Biznesowy Survival – skuteczne metody windykowania należności”. Konferencja okazała się być niezwykle owocna i przyniosła wiele nowych pomysłów oraz rozwiązań, które z pewnością usprawnią pracę Działu Windykacji oraz Działu Analiz Ryzyka.

Lipiec i Sierpień – Sztuka Komunikacji i Zarządzania Zespołem

Latem kontynuowaliśmy szkolenia skierowane do naszych Team Leaderów i Kierowników Działów w Pionie Administracji. Tematem przewodnim była efektywna komunikacja i zarządzanie zespołem. Stawiamy na rozwijanie umiejętności interpersonalnych, które przekładają się na sukces całej firmy.

Październik – Dwa Dni Doskonalenia dla Starszych Spedytorów

Dzień Zjednoczenia Niemiec, który przypadł na 3 października, był świetnym momentem na zorganizowanie dwóch dni szkoleniowych dla aż dwudziestu dwóch starszych spedytorów. Dzień wolny od pracy w Niemczech jest jedną z niewielu okazji, aby oderwać się od codziennej pracy na giełdzie czy intensywnej wymiany mailowej ze stałymi Klientami. Szkolenia odbyły się w dwóch 4-godzinnych blokach, w grupach po jedenaście osób. Podczas warsztatów prowadzonych przez doskonale nam znanego Łukasz Połubianko, skoncentrowaliśmy się na handlowym podejściu do Klienta, technikach rozmów handlowych, strukturze maili biznesowych i stworzeniu wartości biznesowych MAKO TSL, które spedytorzy mogą wykorzystać w budowaniu długofalowych relacji
z Klientami.

W szkoleniach zewnętrznych w 2023 roku uczestniczyło ponad 30% #MakoTSLteam. Poza tymi zewnętrznymi, w MAKO TSL regularnie odbywają się szkolenia wewnętrzne. Sztandarowym przykładem jest Akademia MAKOT TSL dla nowych spedytorów, ale również szkolenia z TMSa, czy zajęcia z języka niemieckiego.

Szkolenia zewnętrzne, zgodnie z zakładaną na początku roku strategią, przyjęły się w MAKO TSL i dają wymierne efekty. Już teraz planujemy kolejne serie na zbliżającymi się wielkimi krokami rok 2024.

j.wysocki
12 października 2023

Zobacz podobne wpisy

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk
23 kwietnia 2024

Trzeci sezon #MakoTSLteam w 3lk

To już nasz trzeci sezon w Lidze 3lk! Choć na początku Maciej, pomysłodawca i kapitan naszej drużyny, zakładał ją kierując się wyłącznie pasją do sportu i chęcią gry dla radości z grania, po naszych zawodnikach widać było apetyt na więcej… więcej niż grę “tylko” w II Lidze. Ale też zdrową, sportową “złość” po każdej porażce.

Transport – jak tu  go nie kochać?
14 marca 2024

Transport – jak tu go nie kochać?

Transportowa karuzela trwa w najlepsze! Niech o sytuacji na rynku poświadczy sinusoida stawek, jakie zaobserwowaliśmy od początku “projektu duże auta” w MAKO TSL, czyli od wiosny 2022 r.

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023
02 lutego 2024

Złote tenisówki dla… czyli podsumowanie FIFA MAKO Cup 2023

W zeszłym roku rozegraliśmy pierwszy sezon FIFA MAKO Cup, czyli ligi o tytuł najlepszego zespołu w grze FIFA w MAKO TSL. Turniej zdominowała jedna drużyna, powstała zresztą trochę z przypadku – co nie znaczy, że sezon był bez zaskoczeń. Wręcz przeciwnie, towarzyszyło nam w rywalizacji wiele emocji!

© Copyright 2024 - Mako TSL