Przejdź do treści

6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych

j.wysocki
11.10.2024
6 korzyści płynących z udziału w targach branżowych

Udział w targach branżowych to częsty element strategii marketingowej i sprzedażowej wielu firm z różnych branż, w tym transportowej. Targi oferują unikalną okazję do nawiązania kontaktów, prezentacji swoich usług oraz zdobywania cennych informacji o rynku. Dla MAKO TSL, lidera w branży transportowej, uczestnictwo w takich wydarzeniach przynosi wiele korzyści, które mają bezpośredni wpływ na rozwój firmy i zadowolenie klientów.

Powrót na wydarzenia branżowe po pandemii dla wielu firm odbywał się stopniowo. Należy bowiem pamiętać, że poza wieloma korzyściami, udział w takich targach – czy to jako uczestnik, czy jako wystawca – wiąże się z kosztami. Niemniej, na ten moment targi oraz wydarzenia branżowe wróciły niemal do stanu i regularności sprzed pandemii. Zespół MAKO TSL, zarówno handlowy jak i odpowiedzialny za współpracę z Partnerami, organizuje częste wyjazdy, z których wracają z szeregiem nowych kontaktów i wiedzy.

Korzyść 1: Budowanie relacji twarzą w twarz

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z uczestnictwa w targach branżowych jest możliwość nawiązywania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży. Targi przyciągają nie tylko firmy transportowe, ale również dostawców, klientów oraz instytucje związane z logistyką. MAKO TSL ma okazję poznać potencjalnych partnerów biznesowych, co może prowadzić do owocnej współpracy, a także wymiany doświadczeń z innymi firmami.

W ostatnich dniach września odwiedziłem targi REHACARE w Dusseldorfie. Była to doskonała okazja do osobistego spotkania z naszymi Klientami – mówi Krzysztof, Dyrektor Handlowy MAKO TSL – Udział w targach branżowych oraz networking to istotny element budowania relacji biznesowych i rozwoju firmy. Wyjazdy na targi oferują wiele korzyści, które mają bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży i wzmocnienie pozycji na rynku.

Tylko te kilka razy w roku jest okazja spotkać reprezentantów najważniejszych firm w branży w jednym miejscu i porozmawiać z nimi w swobodnej, ale profesjonalnej atmosferze. Wiele poważnych kontraktów oraz wieloletnich współprac zaczyna się właśnie na targach, w trakcie których poznajemy osoby twarzą w twarz i mamy okazję zbudować z nimi dobre relacje biznesowe.

Korzyść 2: Prezentacja usług i możliwość skonfrontowania ich z wymaganiami rynku

Targi to idealna platforma do zaprezentowania swoich usług, nowości oraz innowacyjnych rozwiązań. MAKO TSL może zademonstrować swoje nowoczesne podejście do transportu, efektywne systemy zarządzania flotą czy ekologiczne rozwiązania, które wprowadza na rynek. Bezpośredni kontakt z Klientami pozwala na lepsze zrozumienie ich potrzeb oraz oczekiwań, co przekłada się na dostosowanie oferty do realiów rynku.

Podczas naszego udziału w targach Industrie Grand Ouest w Nantes na początku października mieliśmy okazję porozmawiać o kluczowych potrzebach firm związanych z transportem i optymalizacją procesów logistycznych. Jako firma transportowa specjalizująca się w tego typu usługach, przedstawiliśmy, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą znacząco poprawić efektywność operacyjną. Oferując spersonalizowane usługi, które obejmują optymalizację przepływów towarów, lepsze śledzenie przesyłek oraz bardziej ekologiczne opcje transportu, pomagamy naszym klientom w znacznej redukcji kosztów logistycznych oraz skróceniu czasu dostaw – komentuje Benjamin, Business Development Manager odpowiedzialny za rynek francuski – Naszym celem jest zwiększenie płynności ich łańcucha dostaw, jednocześnie reagując na aktualne wyzwania, takie jak redukcja śladu węglowego i optymalizacja zasobów. Tego typu spotkania pozwalają nam dokładnie zrozumieć potrzeby każdej firmy i zaproponować nowoczesne, efektywne rozwiązania, które odpowiadają na nowe oczekiwania rynku przemysłowego.

Korzyść 3: Pozyskiwanie wiedzy o rynku bezpośrednio z rynku

Udział w targach branżowych to również świetna okazja do zdobycia wiedzy na temat aktualnych trendów w branży transportowej. Wiele targów oferuje konferencje, panele dyskusyjne oraz prezentacje, które poruszają kluczowe zagadnienia dotyczące rynku, nowe regulacje czy innowacje technologiczne. Dzięki temu MAKO TSL może być na bieżąco z nowinkami, co jest kluczowe dla utrzymania konkurencyjności.

Świetnym przykładem takich spotkań nastawionych na wymianę wiedzy w naszej branży są coroczne Zloty Przewoźników w Krzyżowej organizowane przez Polską Unię Transportu.W ich trakcie nie tylko mamy okazję nawiązać nowe relacje w branży czy zaprezentować nasze usługi, ale też (czy może przede wszystkim) poznać najnowsze trendy w branży.

Korzyść 4: Budowanie rozpoznawalności marki

Obecność na targach branżowych to także świetna okazja do zwiększenia rozpoznawalności marki. Wystawiając się na targach, MAKO TSL może dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co w dłuższym okresie przyczynia się do wzrostu liczby klientów. Promocja marki poprzez materiały reklamowe, ulotki czy interaktywne prezentacje przyciąga uwagę uczestników i buduje pozytywny wizerunek firmy.

Mówi się, że do zbudowania zaufania i rozpoznawalności potrzebnych jest ileś interakcji z marką – takich jak dostrzeżenie logotypu, przeczytanie ulotki, czy posłuchanie prelekcji przedstawiciela firmy. W biznesie o charakterze B2B (ang. business-to-business), regularne pojawianie się na targach branżowych pozwala doskonale zbudować świadomość o marce i wyeksponować ja na potencjalnych odbiorców, w których celujemy z naszymi usługami.

Korzyść 5: Nigdzie tak szybko nie poznasz swojej konkurencji

Targi to nie tylko miejsce, gdzie można zaprezentować swoje osiągnięcia, ale także doskonała okazja do analizy działań konkurencji. MAKO TSL może obserwować, jakie rozwiązania proponują inne firmy, jakie nowości wprowadzają oraz jak prowadzą swoje kampanie marketingowe. To cenne informacje, które mogą wpłynąć na strategię rozwoju firmy i pomóc w dostosowaniu oferty do potrzeb rynku.

By być na bieżąco, wiele firm prowadzi ciągłą analizę konkurencji i ich ofert. Czasami te dane są ogólnie dostępne w internecie… najczęściej jednak trzeba wiele wysiłku, by poznać szczegóły tego, co proponują klientom firmy z tej samej branży. Zamiast poświęcać godziny na przeszukiwanie internetu czy dokumentów ofertowych konkurencji wystarczy pójść na targi. Dostęp do wiedzy na temat konkurencji oraz przepływ informacji o aktualnych trendach w branży nigdzie nie jest tak łatwo dostępny, jak na tych dużych spotkaniach biznesowych.

Korzyść 6: Inspiracja do innowacji

Spotkanie z innymi profesjonalistami, rozmowy na temat wyzwań branżowych oraz obserwacja nowinek technologicznych mogą być źródłem inspiracji do wprowadzania innowacji w MAKO TSL. Targi często stają się miejscem, gdzie rodzą się nowe pomysły, które mogą wpłynąć na przyszły rozwój firmy i zwiększenie efektywności jej działań.

Korzyść w postaci inspiracji do innowacji jest w pewien sposób wypadkową wszystkich wymienionych wcześniej korzyści. To właśnie na targach możemy sprawdzić, czy jesteśmy na czele peletonu wśród konkurencji, jakie rozwiązania za 2-3 lata będą najgorętszym tematem w branży, a także czy nasze usługi spełniają dokładne potrzeby naszych Klientów i w którą stronę najlepiej je rozwijać.

Podsumowując

Udział w targach branżowych to bardzo ważny element strategii rozwoju MAKO TSL. Networking, prezentacja usług, zdobywanie wiedzy, zwiększenie widoczności marki, analiza konkurencji oraz inspiracja do innowacji to tylko niektóre z korzyści, które płyną z takich wydarzeń. W obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku transportowego, aktywne uczestnictwo w targach staje się nie tylko przywilejem, ale wręcz koniecznością dla firm pragnących rozwijać się i umacniać swoją pozycję w branży. MAKO TSL, biorąc pod uwagę te aspekty, z pewnością odniesie korzyści z każdej edycji targów, w których weźmie udział.

j.wysocki
11 października 2024

Zobacz podobne wpisy

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?
26 września 2024

Jak efektywnie planować potrzeby transportowe na sezon zimowy?

Zima to wyjątkowy czas w branży transportowej, nie tylko zresztą bezpośrednio w okresie przedświątecznym. Wzrastający popyt na przewóz towarów związany ze wzrostem sprzedaży i konsumpcji, który towarzyszy świętom w końcówce roku, ogranicza dostępność pojazdów.

Czego możemy się spodziewać po rynku transportu drogowego w drugiej połowie 2024 roku?
16 września 2024

Czego możemy się spodziewać po rynku transportu drogowego w drugiej połowie 2024 roku?

Rynek transportu drogowego, zarówno w Polsce, jak i na świecie, przechodzi w drugiej połowie 2024 roku przez dynamiczne zmiany, wynikające z globalnych megatrendów, zmian regulacyjnych oraz rosnących oczekiwań społecznych i środowiskowych. Wpływ na branżę mają zarówno czynniki gospodarcze, jak i rozwój nowych technologii.

Kabotaż: kluczowy element efektywności w transporcie drogowym
27 sierpnia 2024

Kabotaż: kluczowy element efektywności w transporcie drogowym

W świecie logistyki i spedycji, kabotaż zyskuje na znaczeniu, szczególnie w kontekście globalizacji i rosnącej konkurencji. Dla naszej firmy spedycyjnej MAKO TSL, zrozumienie i efektywne zarządzanie kabotażem jest nie tylko istotne, ale wręcz kluczowe dla zapewnienia optymalizacji operacji transportowych.

© Copyright 2024 - Mako TSL