Przejdź do treści

MAKO TSL weszło na duże

j.wysocki
16.01.2023
MAKO TSL weszło na duże

Przez ostatni rok, a w szczególności drugie półrocze 2022 roku, przechodziliśmy intensywną transformację w dziale spedycji 13.6, by z sukcesem odpalić sprawnie funkcjonującą drugą nogę biznesu pod marką NORDA LOGISTICS.

Wraz z decyzją o rozwoju działu spedycji 13.6 w połowie roku rozpoczęliśmy kampanię rekrutacyjną skierowaną do przewoźników transportu ciężkiego. Możemy się pochwalić świetnymi wynikami – już w drugiej połowie roku dołączyło do nas 30 przewoźników, dla których obsługujemy w sumie ponad 50 aut.

Wyniki tej kampanii z jednej strony zawdzięczamy świetnej ofercie, której brakowało na tym rynku. Z drugiej z kolei solidnemu przygotowaniu i przebudowaniu wewnętrznych struktur do obsługi zupełnie nowego rodzaju podwykonawców, którzy mają swoje wymagania.

Poza zmianami w strukturach, wprowadziliśmy również rozwiązania technologiczne umożliwiające nam tak szybki wzrost na tym rynku.

System CMR, który umożliwia niezbędny nadzór nad przebiegiem realizowanych transportów, jak również sprawną kalkulację zysków jakie przynosi flota podwykonawców jest jednym z nich. Na uwagę zasługuje również dedykowana aplikacja do wyznaczania optymalnej trasy pojazdów. Duży nie zawsze może tam, gdzie bus się wciśnie.

W efekcie uzyskaliśmy pełne zakładane na początku kampanii obłożenie dużymi autami i coraz bardziej rozpychamy się na tym rynku.

Ale czym tak naprawdę jest “obstawianie dużych aut”?

W tym dziale zajmujemy się planowaniem transportu polegającym na przewożeniu rzeczy z miejsca nadania do miejsca docelowego. Różnica jest taka, że przewozimy rzeczy cięższe i w większych ilościach niż na busach, co wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami, jak wspomniane ograniczenie w dostępności tras.

Naszymi klientami mogą być przeróżne zakłady produkcyjne, z których transportujemy rzeczy do miejsc docelowych. Nasz zespół posiada kompleksową wiedzę do bezpiecznego zrealizowania powierzonych nam transportów.

Doświadczenie nabyte przez ostatnie lata w transporcie lekkim MAKO TSL owocuje bardzo szybkim rozwojem działu prowadzenia transportu ciężkiego.

j.wysocki
16 stycznia 2023

Zobacz podobne wpisy

Wiosenne wyzwanie sportowe… pokonane!
15 lipca 2023

Wiosenne wyzwanie sportowe… pokonane!

Sport jest mocno zaszyty w kulturę MAKO TSL, a zdrowa rywalizacja jest w naszej krwi. Mamy na to wiele przykładów, a jednym z nich są kolejne edycje Wiosennego Challangu Sportowego.

ekoMAKO TSL – nasze działania pro-ekologiczne
07 lipca 2023

ekoMAKO TSL – nasze działania pro-ekologiczne

Transport drogowy nie kojarzy się z eko biznesem – dlatego musimy świadomie użytkować dostępne nam zasoby. Jesteśmy firmą, która ma spójną i przemyślaną strategię dążenia do ekologicznych zmian, małych i dużych.

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta
15 czerwca 2023

Ile pracy stoi za wypuszczeniem w trasę auta

Na przykładzie floty Grupy MAKO TSL pokazujemy, jaka praca stoi za wypuszczeniem w trasę każdego nowego auta w transporcie drogowym miedzynarodowym.

© Copyright 2024 - Mako TSL